Kde se bylo v roce 2008

Zelenej zákal 2008 - Kralupy nad Vltavou

Už se mi zas točí škeble,
pudu se snad někam zeblejt,
zelená je prázdná zcela,
parket je teď moje cela.

Máte rádi festivaly? Já ty hudební určitě. Je to můj fetiš. Panuje tam vždy naprosto uvolněná atmosféra, lidi polehávaj na trávě (až na alergiky, ti ve svým maskách straší děti v lese), já tedy ne, já sem alergik a v masce straším děti v lese.

Zelenej zákal lákal lidi na vstupné nevstupné – 0,-. Zlákal zákal i nás – zelené mužíčky ze Suchdola. Dorazili jsme na kapelu StillKnox, děvčata od rány si to na pódiu slušně dávala. Zvláště song Kdybych měla mi připomněl hit kapely Outskirts Chci ho. Že nevíte o co jde? Tak si alespoň šlágr od StillKnox pusťte zde. Začali jsme se kropit festivalovým pivískem, tradičně Gambrinusem. To je monopol. Ahoj, čekáš na párek v rohlíku? Já ne, mam radši buřta v kalhotech.

Status Praesent není můj šálek konžské kávy, i přes na první vočko slabčí line-up..fakt si tohle mohl myslet jenom pidlovokej. Pak totiž přišli De Bill Heads. Kapela, který by mohl kabátista Vojtek robit revival. Hlas jak říz měl ten „debílek“. Skočné písně, pro mě už songy tesané do mramoru. Jo, skákal sem celej koncert, i 20 min přídavku, kůli kterému se fest dostal do časového prokluzu. Následně sem se zpěvákem zakalil a De Bill Heads se tak zařadili za Lety Mimo, Rybičky 48 nebo Elektrick Mann, na jejichž koncertech mi vždy shoří boty.

Atari Terror není můj šálek bahrainské kávy, poté se pařilo na Imodium. Mladí srnečkové, pro mě však už klasika. Nahlas sem počítal, kolikrát sem je slyšel a zjistil, že pořádně cca 1x. Víte proč? Byl sem sice na jejich vystupení více než 10x, jenže oni většinou hrají v pozdních hodinách, což už na festu šlapu na Tleskačově létajícím kole v oblacích.

Vrchol? Jebuto. Neznámá kapela rozvášněnej lid pobláznila po bohnicku. Když se zeptali Maxim Turbulenc, proč nehrajou nějaký svoje písničky, odpověděli, že je to blbost, pže je nikdo nezná. Přesně takhle to vidí Jebuto. V oblibě měli hlavně Krucipusk a lid se se mnou na kole vozil na štangli. Po 2. hodině akce skončila a já byl zpocenej od čapky po fusky.

Na afterparty v DiscoRaiy Tucho a poté na afterafterparty na dydžině Misch Maschy jsme se se zelenými shodli, že to stálo. 80% lidu na akci bylo z Kralup, můj skromný odhad návštěvnosti nastřelím číslem 1500. Mají vůbec Kralupy toliko obyvatel?